REKLAMA
Znaleziono 2387 wyników
Polska firma z branży elektromobilności APS Energia S.A. ma grant na 29 mln zł i planuje budowę drugiego zakładuartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży elektromobilności APS Energia S.A. ma grant na 29 mln zł i planuje budowę drugiego zakładu
Notowana na warszawskiej GPW spółka APS Energia S.A. w ramach dofinansowania opracuje we współpracy z Politechniką Warszawską unikalne systemy magazynowania energii. Jednocześnie firma podjęła decyzję o budowie drugiego zakładu w województwie mazowieckim.
Więcej informacji dla podróżnych na linii Żory – Rybnik – Nędzaartykuł
Pokaż artykuł
Więcej informacji dla podróżnych na linii Żory – Rybnik – Nędza
Na stacjach i przystankach od Żor przez Rybnik do Nędzy podróżni zyskają lepszą informację o kursowaniu pociągów. Zegary i komunikaty dźwiękowe ułatwią podróże. W Rybniku, Żorach i Nędzy będą wyświetlacze. Bezpieczeństwo zwiększy monitoring. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały wartą 17 mln zł netto umowę z wykonawcą prac, które sfinansowane zostaną ze środków Krajowego Planu Odbudowy.
Niemiecka firma Böwe Elektrik wybudowała nową fabrykę na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Böwe Elektrik wybudowała nową fabrykę na Dolnym Śląsku
Zakończyła się realizacja kolejnej zagranicznej inwestycji w województwie dolnośląskim. Niemiecka firma Böwe Elektrik wybudowała nową fabrykę w Bolesławcu. Dzięki realizacji tej inwestycji zwiększyła też znacząco zatrudnienie.
Duży amerykański koncern zamyka fabrykę w Wielkopolsce. Zwolni całą załogęartykuł
Pokaż artykuł
Duży amerykański koncern zamyka fabrykę w Wielkopolsce. Zwolni całą załogę
Kolejna dezinwestycja w Polsce. Tym razem w województwie wielkopolskim. Zakład produkujący urządzenia pod japońską, światową marką Toshiba, należący i zarządzany przez amerykański koncern Carrier Global Corporation, ogłosił plan zamknięcia swojej fabryki w Gnieźnie.
Pół miliarda złotych na termomodernizację zabytkowych budynków użyteczności publicznejartykuł
Pokaż artykuł
Pół miliarda złotych na termomodernizację zabytkowych budynków użyteczności publicznej
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przeznaczy ponad 549 mln zł na poprawę efektywności energetycznej w zabytkowych budynkach użyteczności publicznej. Środki na termomodernizację obiektów oraz montaż instalacji odnawialnych źródeł energii pochodzą z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) 2021-2027.
[zachodniopomorskie] Krajnik: Siemens dostarczy przesuwniki fazowe za 429,3 mln złartykuł
Pokaż artykuł
[zachodniopomorskie] Krajnik: Siemens dostarczy przesuwniki fazowe za 429,3 mln zł
Polskie Sieci Elektroenergetyczne rozstrzygnęły przetarg na dostawę i montaż przesuwników fazowych n...
[Warszawa] Wandalex wynajmuje biuro w kompleksie Marynarska Business Parkartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Wandalex wynajmuje biuro w kompleksie Marynarska Business Park
Grupa Kapitałowa Wandalex S.A., oferująca urządzenia i rozwiązania dla systemów transportu, kompleta...
[Warszawa] Sandler & Travis Trade Advisory Services nowym najemcą Business Garden w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Sandler & Travis Trade Advisory Services nowym najemcą Business Garden w Warszawie
Sandler & Travis Trade Advisory Services (STTAS), wiodący dostawca usług z zakresu taryf, handlu i c...
Rockwell Automation zostaje w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Rockwell Automation zostaje w Katowicach
Amerykańska firma Rockwell Automation, globalny producent i dostawca automatyki przemysłowej i rozwi...
Będą nowe miejsca pracy we Wrocławiu. Amerykański Infor rozwija swoje Center of Excellenceartykuł
Pokaż artykuł
Będą nowe miejsca pracy we Wrocławiu. Amerykański Infor rozwija swoje Center of Excellence
Wrocławskie centrum amerykańskiej spółki Infor zatrudni nowych pracowników, którzy będą mieli za zad...
Na Dolnym Śląsku trwa rozbudowa fabryki urządzeń techniki przeładunku niemieckiej firmy Hörmannartykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku trwa rozbudowa fabryki urządzeń techniki przeładunku niemieckiej firmy Hörmann
Trwa rozbudowa zakładu produkcyjnego firmy Hörmann zlokalizowanego na Dolnym Śląsku w miejscowości O...
[dolnośląskie] Fresh Start Bakeries po raz kolejny inwestuje w Polsce!artykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Fresh Start Bakeries po raz kolejny inwestuje w Polsce!
19 kwietnia 2012 r. w Strzegomiu wmurowano kamień węgielny pod budowę zakładu produkcyjnego międzyna...
[Warszawa] Pierwszy budynek mieszkalny w Polsce z certyfikatem BREEAMartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Pierwszy budynek mieszkalny w Polsce z certyfikatem BREEAM
Pierwszy etap warszawskiego Osiedla Mickiewicza autorstwa firmy Skanska z końcem sierpnia zdobył mię...
PaNELTECHfirma
Pokaż firmę
PaNELTECH
Chorzów, Michałkowicka 24
Chiński inwestor rozpocznie w Polsce produkcję małego samochodu elektrycznego?artykuł
Pokaż artykuł
Chiński inwestor rozpocznie w Polsce produkcję małego samochodu elektrycznego?
Nadal niepewna jest budowa fabryki polskich samochodów elektrycznych Izera, a być może wcześniej ruszy w Polsce produkcja małych samochodów elektrycznych. Inwestycję w Polsce rozważa chiński koncern Zhejiang Leapmotor Technologies.
Kolejna polska firma wybuduje nową fabrykę w woj. warmińsko-mazurskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma wybuduje nową fabrykę w woj. warmińsko-mazurskim
Kolejna polska firma zdecydowała się na budowę nowego zakładu produkcyjnego w województwie warmińsko-mazurskim. IDSOL spółka z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Kolejna polska firma inwestuje w woj. opolskim, ze wsparciem Katowickiej SSEartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma inwestuje w woj. opolskim, ze wsparciem Katowickiej SSE
Kolejna inwestycja polskiej firmy w województwie opolskim, ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Firma MIX-GRAVEL Sp. z o.o. zainwestuje w Roszowicach w gminie Cisek 9 589 000 złotych. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
W Polsce serwisowana będzie flota czołgów Abrams, w ramach umowy WZM S.A. i GLDSartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce serwisowana będzie flota czołgów Abrams, w ramach umowy WZM S.A. i GLDS
Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne SA w Poznaniu (WZM S.A.) oraz General Dynamics Land Systems podpisały 12 maja 2025 r. umowę ramową o współpracy, której celem jest zapewnienie kompleksowego wsparcia technicznego dla rosnącej floty czołgów M1 Abrams w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
Nowa hala już działa. Postępy przy rozbudowie kompleksu AMBEREXPO w Gdańsku [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa hala już działa. Postępy przy rozbudowie kompleksu AMBEREXPO w Gdańsku [FILM+ZDJĘCIA]
Trwa realizacja inwestycji przy ul. Żaglowej dla Międzynarodowych Targów Gdańskich. Do tej pory zakończono budowę części hali oraz budynku magazynowo-zapleczowego, które zostały przekazane do użytkowania we wrześniu tego roku. Obiekty już teraz służą organizacji dużych wydarzeń targowych. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a zakończenie całego projektu, w tym hotelu, planowane jest w trzecim kwartale 2026 roku. Nową halę inwestor MTG wykorzystał do przeprowadzenia dwóch dużych wydarzeń, a więc targów TRAKO oraz Baltexpo.
Radiotechnika Marketing rozbuduje fabrykę na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Radiotechnika Marketing rozbuduje fabrykę na Dolnym Śląsku
Kolejna firma wchodzi do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" i zainwestuje w ramach programu Ministerstwa Rozwoju i Technologii - Polska Strefa Inwestycji. Tym razem jest to znana polska spółka Radiotechnika Marketing z podwrocławskich Pietrzykowic (gmina Kąty Wrocławskie). Dzięki wejściu do strefy, zaoszczędzi ponad 11,9 mln zł. w wyniku zwolnienia z podatku dochodowego, w ciągu 12 lat.
REKLAMA